Магически Кристиано Роналдо и Реал Мадрид буквално разкъсаха Ювентус насред Торино в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига. Испанският гранд изнесе лекция на домекините и ги победи с 3:0, с което на практика обезсмисли реванша на Сантяго Бернабеу. Ювентус доигра мача с 10 души след като Дибала бе изгонен с втори жълт картон в 66-та минута при резултат 0:2. Роналдо откри още в третата минута, след като се възползва от грешка в отбраната и засече центриране отляво на Иско. Юве тръгна напред, но гостите се бранеха организирано. Малко по-късно Роналдо нацели горната греда със страховит шут. В 64-та минута той покачи на 2:0 с гол шедьовър - перфектна задна ножица след центриране на Карвахал отдясно. В 72-та минута Марсело направи резултатът класически след асистенция на Роналдо.

В другия мач Байерн взе надежден аванс като гост на Севиля, след като победи с 2:1 и ще очаква реванша по-спокойно. С играта си баварците показаха, че са с класа над испанския тим и направиха пълен обрат в мача. В 32-ата минута Ескудеро проби и прати топката към Сарабия. Крилото на Севиля овладя топката пред погледа на Бернат и шутира покрай Улрайх за 1:0. Отговорът на Байерн дойде много бързо. Късметът бе на страната на баварците в 38-ата минута, когато Франк Рибери центрира, топката хвана в крачка Хесус Навас и след рикошета в крака му завари неподготвен Сория - 1:1. След почивката баварците включиха на свръхзвукова и това даде резултат. В 68-та минута Рибери центрира отляво и Алкантара с глава донесе заслужена победа на Байерн.