Лудогорец изигра много добър мач и взе точка от ЦСКА Москва като гост. Орлите поведоха чрез Кешерю в 66-та минута, домакините изравниха с попадение на Чалов в 75-та. Преди почивката домакините натискаха повече и създадоха 2-3 ситуации пред вратата на Пламен Илиев. От другата страна българският шампион контраатакуваше опасно и вратарят Акинфеев трябваше да спасява опасен удар на Кешерю, който създаде и още главоболия на червената защита.

След почивката Лудогорец натисна. В 50-та минута Кешерю намери по феноменален начин в наказателното поле Джоди Лукоки, който обаче от няколко метра не успя да прати топката в мрежата на капитана на ЦСКА. 16 минути по-късно логичното се случи. Григоре хвърли идеален пас към Вандеврсон отляво, той свали от въздуха на Кешерю, който заби топката под гредата - 1:0 за Лудогорец. домакините натиснаха и успяха да изравнят в 75-та минута след многоходова акция в пеналта на българския шампион и попадение на Чалов.

В другия мач Ференцварош завърши 2:2 с лидера Еспаньол. Така Лудогорец запази аванса си от една точка пред унгарския тим и трябва да не губи от него в последния мач от групата в Разград.  Испанският отбор изравни в 97-та минута, след като губеше с 1:2.

ЦСКА (МОСКВА) - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Клаудиу Кешерю (66)
1:1 Фьодор Чалов (75)

ЦСКА (Москва): 35. Игор Акинфеев, 2. Марио Фернандес, 98. Иван Обляков, 20. Константин Кучарев (Алан Дзагоев-55), 25. Кристиан Бистрович, 62. Вадим Карпов (Яка Бижол-76), 78. Игор Дивеев, 17. Арнор Сигурдсон (Излат Ахметов-64), 8. Никола Влашич, 23. Хьордор Магнусон, 9. Фьодор Чалов
Ст. треньор: Виктор Гончаренко

Лудогорец: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 21. Драгош Григоре, 3. Антон Недялков, 12. Анисе, 25. Стефан Баджи, 88. Вандерсон. 84. Марселиньо (Светослав Дяков-76), 92. Джоди Лукоки, 28. Клаудиу Кешерю
Ст. треньор: Станислав Генчев

Стадион:"ВЕБ Арена"