Лудогорец успя победи Шахтьор Солигорск в първия си мач от евротурнирите за този сезон. Българският шампион се справи трудно с 1:0 с беларуския шампион в първия мач от първия предварителен кръг на Шампионската лига.

Преди мача Лудогорец изпрати Владислав Стоянов, Козмин Моци и Светослав Дяков, които напуснаха клуба в края на сезона. За Лудогорец това беше и мач номер 100 в европейските клубни турнири.

Лудогорец натискаше през целия мач и нацели две греди и техен гол беш отменен, но тимът не можеше да вкара гол до 90-та минута.

В 32-та минута удар на Десподов срещна напречната греда.

В 61-ата минута Лудогорец удари още една греда. При едно центриране Пластун свали топката към Вердон, който стреля, но топката отново срещна гредата.

В 80-та минута Пиерос Сотириу засече с глава и вкара, но голът беше отменен заради засада.

Във втората минута от добавеното време бърза атака за Лудогорец премина през Чибота, който подаде към Каули и той на опразнената врата успя да открие и да донесе победата за "зелените".