Българският шампион Лудогорец взе много добър аванс от 3:0 срещу ирландския шампион Шамрок Роувърс. Двубоят беше първи в сблъсъка между двата тима от втория предварителен кръг на Шампионската лига и се игра в Разград.

Лудогорец откри в 26-та минута, когато Каули центрира чудесно, а Пиерос Сотириу успя да засече с глава за 1:0.

В 35-та минута Рик Джонатан стреля, но играч на ирландците успя да избие от голлинията, след като топката беше изчистена право в Сотириу, който удвои - 2:0.

Нападателят на Лудогорец вкара и трети гол, но той беше отменен заради засада.

В последните секунди Игор Тиаго вкара трети гол за Лудогорец, след като той овладя топката след изстрел на Спас Делев и от точката на дузпата не остави шансове на вратаря на ирландците - 3:0.

Реваншът е на 26 юли в Ирландия.

Победителят от тази среща ще си осигури минимум участие в групите на Лигата на конференциите и среща от третия предварителен кръг на Шампионската лига срещу хърватския Динамо Загреб или Шкупи от Северна Македония, които играят в момента в първата среща в Загреб.