Лудогорец допусна невероятен обрат в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа. Орлите поведоха с 2:0, но бяха принудени да глътнат три горчиви аспирина и в крайна сметка загубиха с 3:2 от Байер Леверкузен пред пълни трибуни на Лудогорец Арена в Разград. Преди почивката българският шампион бе пълен господар на терена. Кешерю откри резултата още в 8-ата минута след великолепно изпълнение на пряк свободен удар. В 30-ата минута Марселиньо удвои след брилянтна атака и центриране отляво. След това орлите отстъпиха инициативата на германците и бяха наказани. Хавертц върна едно попадение в 38-ата минута с шут от границата на пеналта.

След почивката гостите натиснаха и стигнаха до пълен обрат. Исак Телин изравни в 64-ата с добавка отблизо, а Хавертц вкаар второто си попадение в мача в 68-ата минута, след като финтира защитник и с точен удар стреля покрай вратаря. Лудогорец можеше да стигне поне до равенство, но Антон Недялков нацели гредата в 75-ата минута след удар с глава при корнер.