Лудогорец бе само на няколко минути от това да си осигури класиране в следващата фаза на Лига Европа. Орлите заършиха 1:1 у дома срещу португалския Брага и отложиха празненствата. Точката бе достатъчна на българския шампион да запази лидерската си позиция в групата с 8 точки, а Брага е на втора позиция със 7 точки. Другият двубой между Истанбул ББ и Хофенхайм завърши 1:1. Така германците са с 4 точки, а турците - с 2. Два кръга преди края всички отбори в групата имат шанс да продължат напред.

Българският шампион изигра добър мач, но срещна солиден отпор от гостите, които също търсеха победата. Първото полувреме премина при подчертано надмощие на Лудогорец, който отправи общо 9 удара към вратаа срещу нито един за Брага. И двата гола паднаха след почивката. В 68-та минута домакините откриха резултата. След центриране от корнер отдясно непокритият Вандерсон стреля с глава, вратарят изби, а при добвата Марселиньо бе точен. Брага натисна здраво и успя да изравни в 82-та минута, когато при една хубава атака последва центриране отляво и връхлитащият Франсержо с глава прониза мрежата.