Лудогорец пропусна отличен шанс да вземе надеждна преднина преди реванша срещу словенския Марибор в първия мач от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Орлите нападаха през целия мач и пропуснаха куп положения, но така и не успяха да пробият бетона на гостите в мача, завършил 0:0. Марибор остана с 10 души в 58-ата минута, но и това не помогна на Лудогорец да вкара поне едно попадение и да гледа по-спокойно към реванша. Шампионите отправиха над 25 удара към вратата на съперниците си, но повечето тях бяха неточни, а с останалите домакините превърнаха вратаря на Марибор Пирич в герой на мача.

Още преди почивката Битон, Недялков, Жоржиньо и Сисиньо пропуснаха удобни ситуации за гол. 10 минути след антракта Моци стреля с глава покрай гредата след центриране на Сисиньо отдясно. В 58-ата минута гостите останаха с 10 души след втори жълт картон на Хотич. Натискът на Лудогорец се засили още повече. Сисиньо вкара гол, който правилно бе отменен поради засада, Кешерю отново пропусна да се разпише, както и Чибота и Сисиньо. Десетина минути преди края Марселиньо тресна напречната греда с хубав удар от границата на пеналта. В крайна сметка орлите трябва да се сърдят на себе си, тъй като не можаха да се ориентират по-добре в сгъстената отбрана на словенския тим, а атаките им често бяха еднообразни и предвидими.

ЛУДОГОРЕЦ - МАРИБОР 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 3. Недялков, 30. Моци, 90. Форстър, 4. Сисиньо, 25. Баджи, 12. Анисе, 8. Битон, 88. Вандерсон, 17. Жоржиньо, 28. Кешерю

МАРИБОР: 13. Пирич, 5. Врховец, 7. Кронаветер, 8. Крету, 10. Хотич, 11. Захович, 22. Милец, 28. Вилер, 31. Ивкович, 55. Перичич, 77. Пожег

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Съдия: Якоб Келет (Дания)