Локо и Ботев завършиха 0:0 в поредното издание на пловдивското дерби на Лаута. В двубоя, игран на Лаута, двата отбора предложиха мъжка битка, в която борбата по терена се оказа повече от чисто футболните достойнства, а демонстрираното желание - повече от възможностите. Агитките на двата отбора отново бяха на ниво и създадоха страхотна атмосфера, а преди и по време на срещата нямаше ексцесии, благодарение и на изключителната полицейска охрана.

Още от началото двата тима се захапаха здраво и си наложиха жестока преса по целия терен. В първите минути футболистите на Локо бяха малко по-активни. Постепенно канарчетата наложиха териториален превес, но многоходовите им атаки се разбиваха в добре организирания защитен вал на домакините.

Двата отбора си размениха по едно добро положение през първата част. Най-напред Аралица проби отлично отдясно, центрира и Марчев не можа да засече добре топката от удобна позиция. След това Везалов сгреши, завърналият се в Ботев Жоао Паоло бе изведен отлично, спринтира между двама защитници, но стреля покрай гредата.

След почивката играта живна, а Локо и Ботев започнаха да поглеждат по-смело към отсрещната врата. Заредиха се повече атаки, но отново липсваха чисти положения. Второто полувреме премина при поделено надмощие, но в крайна сметка нулевото равенство се запази и бе най-справедливия изход от двубоя, тъй като голямата цел и на Локо и на Ботев бе да не загубят този мач.

ЛОКО (ПД) - БОТЕВ (ПД) 0:0

ЛОКО ПД: 1. Илко Пиргов, 19. Димитър Велковски, 15. Димитър Везалов, 29. Янко Ангелов, 6. Стимън Езе, 34. Игор Банович, 39. Парвизджон Умарбаев , 91. Абделхаким Буна, 7. Димо Бакалов, 10. Веселин Марчев, 77. Анте Аралица

БОТЕВ ПД: 99. Иван Чворович, 3. Димитър Пиргов, 18. Радослав Терзиев, 23. Йордан Минев, 28. Филип Филипов, 10. Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 93. Густаво Афонсо, 37. Жоао Пауло, 9. Диого Кампос

СЪДИЯ: Никола Попов
СТАДИОН: "Локомотив", 5000 зрители