Най-чаканият мач днес в Шампионската лига между Атлетико Мадрид и Ливърпул оправда очакванията. Двубоят беше доста интересен и завърши с успех с 3:2 на Ливърпул.

Сала и Кейта вкараха два гола за Ливърпул още до 13-та минута, но 20-та и 34-та минути Гризман успя да изравни.

Гризман обаче се оказа антигерой за домакините, след като беше изгонен с директен червен картон в 52-та минута, а Сала от дузпа в 76-та минута донесе успеха на Ливърпул.

В другия мач от групата изненадващо Милан загуби с 0:1 като гост на Порто и остана на дъното в групата без спечелена точка. Единственият гол вкара Диас в 63-та минута.

Най-голямата изненада дойде в Амстердам, където Аякс разгроми с 4:0 Борусия Дортмунд. Автогол на Ройс и голове на Блинд, Антони и Алер донесоха успеха на нидерландския гранд.

Реал Мадрид разгроми с 5:0 Шахтьор Донецк като гост и изми срама от загубата от Шериф у дома. Кривцов си отбеляза автогол през първото полувреме, а през втората част мадричани се развихриха с попадения на Винисиус на два пъти, Родриго и Бензема.

ПСЖ и РБ Лайпциг очаквано направиха голов трилър, който завърши при 3:2 за парижани. Мбапе откри, но Силва изравни, а един от най-богатите отбори в света трябваше и да обръща, след като Мукиеле през втората част изведе напред немците. Меси на два пъти единият път от дузпа донесе успеха на парижани, а в края на двубоя Мбапе изпусна друга дузпа.