Реал Мадрид продължава към полуфиналите в Шампионската лига, след като направи 0:0 в реванша срещу Ливърпул в Англия.

Двубоят не предложи много положения, като Ливърпул търсеше головете, но така и не успя да отбележи. В първата среща мадричани спечелиха с 3:1 и се класираха за полуфиналите, където ще срещне Челси.

Манчестър Сити се класира за полуфиналите в турнира за първи път след пет години. Тимът срещна трудности срещу Борусия Дортмунд като гост, като Джуд Белингам откри в 15-та минута, а в 55-та минута Рияд Марез от дузпа успя да изравни. В 75-та минута Фил Фодън донесе пълният обрат за гостите от Англия.

Така след 2:1 и в първата среща Сити спечели с 4:2 и ще играе на полуфиналите срещу ПСЖ.

Полуфиналите в Шампионската лига ще се играят на 27 и 28 април - първи срещи, а реваншите ще са на 4 и 5 май.