Българският шампион Лудогорец отпадна доста безславно и след груба грешка от евротурнирите. Тимът падна у дома с 0:1 от швейцарския Сервет и след 0:0 в първата среща отпадна от Лигата на конференциите. Единственият гол вкара Тимоти Коня в 6-та минута.

Лудогорец допусна фатална грешка още в 6-та минута, когато Клод Гонзалвеш сгреши и подаде топката на Тимоти Коня, който напредна и прокара топката между краката на Падт за 0:1.

След гола българският шампион опита да стигне до изравняване, но така и не стигна до чисто голово положение.

През второто полувреме Лудогорец натисна доста повече, но направи много пропуски.

В 50-та минута Квадво Дуа стреля с глава, но вратарят на гостите спаси.

Последва и пропуск на Кайо Видал, който също беше спасен от стража на швейцарците.

Само няколко секунди по-късно отново вратарят на Сервет се оказа последна преграда пред гола и удар на Видал беше спасен от него.

В самия край Тепкетей центрира към Дуа, но той не успя да засече топката и това беше последният шанс за шампионите.

Така Лудогорец отпадна от евротурнирите, а Сервет ще играе на осминафиналите в Лигата на конференциите.