Италия спечели група А на Евро 2020 и продължава напред към осминафиналите без загубена точка. Италианците победиха с 1:0 Уелс в Рим в последната си среща от груповата фаза.

Италия успя да открие резултата в 39-та минута, след като завърналият се след контузия Марко Верати центрира от фаул, а Матео Песина успя да засече хубави и да не остави шансове на Уорд за 1:0.

В 55-та минута Ийтън Ампаду беше изгонен, след като настъпи Бернардески и получи директен червен картон.

Италия ще очаква победителя от Украйна или Австрия на осминафиналите. Мачът ще се играе на 26 юни в Лондон.

Въпреки загубата Уелс също продължава напред. Гарет Бейл и компания завършиха на второто място в групата и ще играят срещу втория от група В. Двубоят ще е на 26 юни в Амстердам.

Италия спечели групата с 9 точки, Уелс е втори с четири, а Швейцария завърши на третото място също с четири и ще очаква разивитието в другите групи, за да разбере дали ще се класира напред. Турция приключи без точка в групата.