Италия стана първият осминафиналист на Евро 2020, след като победи с 3:0 Швейцария във втория си мач от груповата фаза в Рим. Единият от домакините на шампионата постигна втора поредна победа с 3:0, след като победи с този резултат и Турция на старта.

В 18-та минута Киелини отбеляза след изпълнение на корнер, но голът беше отменен след разглеждане с ВАР.

В 26-та минута домакините успяха да стигнат попадение, след като Берарди проби чудесно и пусна към Мануел Локатели, който откри резултата.

В 52-та минута отново Локатели се разписа, след като получи топката на границата на наказателното поле и с хубав удар не остави шансове на Зомер за 2:0.

В 89-та минута Чиро Имобиле също се разписа и оформи крайния резултат също с удар извън наказателното поле.

С победата Италия събра шест точки след първите си два мача от Евро 2020 и стана първият отбор класирал се за осминафиналите. В групата Уелс е с три точки, Швейцария с една, а Турция без спечелена точка.