Испания победи с 5:0 Словакия в последния си мач от груповата фаза на Евро 2020 и постигна първата си победа на шампионата. Успеха изпрати испанците на осминафиналите в шампионата.

Испания получи дузпа още в 9-та минута, но Мората я пропусна. Това беше пета поредна дузпа, която Испания пропуска и втора на Евро 2020.

В 30-та минута Испания поведе след куриозен автогол на вратаря на Словакия Дубравка. Удар на Сарабия разтресе напречната греда, а при падането на топката Дубравка не прецени добре как да я избие и си я вкара в собствената врата.

Голът даден сериозен стимул на испанците и в края на полувремето Морено центрира към Лапорт и той засече за 2:0.

В 56-та минута Алба пусна към Сарабия, който направи резултата класически.

В 66-та минута и Феран Торес се разписа, след като засече топката с пета след заучено изпълнение.

В 71-ата минута Сарабия центрира от фаул, появилият се като смяна малко преди това Пау Торес стреля с глава, а Куцка вместо да изчисти топката, я добута в своята врата.

С победата Испания завърши на второто място в групата с пет точки, Швеция спечели групата със седем точки, Словакия остана трета с три, а Полша на последното място със само една точка.

Испанците ще играят на 28 юни срещу Хърватия в осминафиналите, а мачът ще се играе в Копенхаген.