Испания се класира за полуфиналите на Евро 2020, след като отстрани Швейцария след изпълнение на дузпи. Двубоят приключи в редовното време при 1:1, а след това се стигна до дузпи след 3:1.

В 8-та минута Испания успя да открие резултата. Жорди Алба стреля, но топката рикошира в Денис Закария и влезе в мрежата на швейцарците. Това беше 10-и автогол на шампионата.

В 68-та минута швейцарците изравниха. Фройлер открадна топката и намери чудесно Шакири, който не сгреши да изравни резултата - 1:1.

В 77-та минута Фройлер беше изгонен с директен червен картон и остави Швейцария с 10 човека.

Въпреки това швейцарците успяха да стигнат до продължения.

В тях испанците пропуснаха доста положения, но така и не вкараха и се стигна до дузпи, които бяха втори поредни за Швейцария, които на осминафиналите шокираха световния шампион Франция.

Бускес и Родри изпуснаха за Испания при дузпите, а Олмо, Морено и Оярсабал.

За Швейцария само Гавранович вкара, а Шер, Аканджи и Варгас пропуснаха.

Така Испания стана първият полуфиналист на шампионата и ще очаква победителя от втория полуфинал днес между Италия и Белгия.