Англия спечели група D, след като спечели с 1:0 срещу Чехия на Евро 2020. Единственото попадение реализира Рахим Стърлинг.

Англичаните откриха в 12-та минута, след като Джак Грийлиш центрира чудесно за Рахим Стърлинг, който с глава засече и вкара за 1:0.

В 26-та минута хубава възможност се откри пред Хари Кейн, но чешкият вратар Вачлик спаси.

Малко по-късно Холеш от Чехия имаше добра възможност да изравни, но Пикфорд спаси.

В 84-та минута Саутгейт пусна най-накрая в игра Джейдън Санчо, който в първите два мача беше игнориран от треньора на англичаните.

Така Англия спечели групата си и ще очаква втория от групата на смъртта, където в момента се намира Германия.

Англичаните завършиха със 7 точки, Хърватия е втора с 4 и също продължава към елиминациите, на третото място е Чехия с 4, който също се класира за осминафиналите, а Шотландия напуска турнира със само една точка.

Осминафиналът на Англия ще е на 29 юни на "Уембли".