Лудогорец изигра един от най-силните си мачове в евротурнирите и направи за смях ЦСКА Москва на Лудогорец Арена в Разград. Орлите направиха летящ старт в групите на Лига Европа, след като пометоха именития си съперник с 5:1. Те губеха с 0:1 на почивката, но през втората част се разрази истинска буря пред вратата на московчани, като в нейното началото шампионите нокаутираха съперника с 3 гола за 5 минути. С хеттрик се отличи Клаудио Кешерю, а едно от попаденията му бе истински красавец. Със скоростната си и технична игра през целия мач зелените направиха разногледи футболистите на ЦСКА, които така и не можаха да се съвземат след удара през второто полувреме.

Двубоят започна зрелищно и продължи в същия дух до края, като Лудогорец открадна шоуто. Още в 5-тата минута Лукоки бе изведен отлично отляво сам срещу вратаря и тресна страничната греда. В 11-ата гостие поведоха чрез Дивеев, който се възползва от зле построената отбрана при фаул отляво и с глава заби топката в мрежата. 4 минути по-късно домакините можеха да изравнят. Марселиньо засече с глава и вратарят Акинфеев успя да избие в напречната греда. пМалко по-късно и Кешерю пропусна златна възможност, а до края орлите продължиха да мачкат съперниците си.

Втората част започна така, както завърши първата - с яростен натиск на българския шампион. В 48-ата минута Вандерсон изравни с плътен нисък удар, който профуча под плонжа на Акинфеев. 2 минути по-късно Недялков проби отляво и с перфектен пас намери Лукоки, който засече в мрежата за 2:1. В 53-тата Кешерю реализира истинско бижу. Вандерсон му хвърли страхотен пас и румънецът с удар от въздуха с левачката прониза долния десен ъгъл на вратата. В 69-тата минута Недялков му подаде отлично за втория му гол в мача, а в 73-тата фиксира своя хеттрик от дузпа. В другия мач от Група H Еспаньол и Ференцварош завършиха 1:1. На 3 октомври  Лудогорец гостува на Ференцварош и ще търси реванш за отпадането си от Шампионската лига. В другата среща ЦСКА Москва приема Еспаньол. Двата мача са от 19.55 часа.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА (Москва) 5:1
0:1 Дивеев (11)
1:1 Вандерсон (48)
2:1 Лукоки (50)
3:1 Кешерю (53)
4:1 Кешерю (69)
5:1 Кешерю (73-д)

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Недялков, 21. Григоре, 90. Форстър, 4. Сисиньо, 84. Марселиньо, 25. Баджи, 12. Анисе, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешерю

ЦСКА (Москва): 35. Акинфеев, 2. Фернандес, 8. Влашич, 19. Нишимура, 20. Кучаев, 23. Магнусон, 25. Бисттрович, 29. Бийол, 62. Карпов, 78. Дивеев, 98. Обляков