Битев поведе на Локо с 1:0 в началото на второто полувреме на Битката за Пловдив. Неделев центрира от корнер отляво, Кристиян Димитров се извиси и с глава забоде топката в мрежата. Двата отбора изиграха динамично първо полувреме в 108-то издание на пловдивското футболно дерби на стадион Лаута. Канарчетата започнаха по-активно и в 5-та минута Балтанов стреля, но вратарят на домакините Луков спаси. Жълто-черните повече владееха топката и създаваха впечатление за териториален и игрови превес, но черно-белите контраатакуваха бързо и опростено. В 22-та минута Аралица проби страхотно през центъра, преодолявайки трима от гостите, излезе сам срещу Кайзер, но вратарят парира удара му. Междувременно голова атака на Аралица бе спряна с много спорна засада. 15 минути преди края на първата част Локо разигра отлична акция. Аралица бе изведен триково отдясно, нападателят веднага центрира по земя към Посинкович, който засече в мрежата. Голът обаче правилно бе отменен заради засада. От Ботев пък имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Буна в пеналта.

Общият баланс от досегашните 107 шампионатни дербита между Локо и Ботев е почти изравнен: 39 победи за "смърфовете", 30 равенства и 38 успеха за "канарчетата".

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:0

1:0 Кр. Димитров

ЛОКО ПД: Луков; А. Георгиев, Езе, Везалов; Буна, Банович, Д. Илиев, Абдулахи; Парвизджон Умарбаев, Аралица, Посинкович

Старши треньор: Б. Акрапович

БОТЕВ ПД: Кайзер; Перейра, К. Димитров, Пиргов, Й. Минев; Терзиев; Неделев, Балтанов, Юсеин, Афонсо; Вутов

Старши треньор: Н. Киров

СЪДИЯ: Владимир Вълков

СТАДИОН: "Локомотив"