Челси измъкна драматично равенство - 2:2 като домакин на Манчестър Юнайтед в дербито на английската Премиър Лийг на Стамфорд Бридж. Така сините от Лондон останаха непобедени от началото на сезона, но бяха на прага на първата си загуба. Антонио Рюдигер откри резултата  за домакините в 21-вата минута, но след почивката гостите стигнаха до пълен обрат след две попадения на Антони Марсиал в 55-та и 73-та минута. В последната секунда на 6-минутното добавено време обаче Рос Баркли спаси точката за Челси.

Така бившият мениджър на лондончани и настоящ на Манчестър Юн Жозе Моуриньо все още няма победа срещу предишния си тим на Стамфорд Бридж. Последната победа на "червените дяволи" на този стадион си остава през октомври 2012-а. Все пак Моуриньо пък за първи път не загуби на Стамфорд Бридж като мениджър на "червените дяволи", след като беше инкасирал три поражения в трите си визити до момента.