Мъжкият национален отбор по футбол ще е домакин днес на Черна гора в Пловдив в контрола. Мачът започва от 19:00ч. на Колежа.
Последно България играе на стадион "Христо Ботев" в Пловдив преди година, когато националите направиха 2:2 с Кипър в контрола.
За националите това ще са последни контроли преди сблъсъците от Лигата на нациите, които започва от края на септември. Освен с Черна гора България ще играе и с Молдова контрола на 5 юни.
Иначе в Лигата на нациите момчетата на Александър Димитрова са с отборите на Исландия, Люксембург и Естония.
В състава на България попаднаха двама играчи от Ботев - Даниел Наумов и Никола Илиев и един от Локомотив в лицето на Ефе Али, който ще е може да запише своя дебют за националния отбор.
Черногорците ще са със Стефан Савич, който дълги години игра в Атлетико Мадрид, а сега е в Трабзонспор, третият капитан на Лацио Адам Марушич, който направи над 350 мача за римските орли, както и нападателят на Аталанта Никола Кръстович, който безспорно в момента е най-голямата звезда на Черна гора. В отбора е футболистът на ЦСКА 1948 Огнян Гашевич. На Колежа ще играе и един от най-големите таланти на Черна гора - Андрия Булатович, който играе за носителя на Купата на Франция Ланс. Отборът записа страхотен сезон и завърши втори и ще играе в Шампионската лига през новия сезон.
От отбора отсъстват Стефан Йоветич, който е един от малкото футболисти играл във всичките топ 5 първенства, както и Василие Аджич от Ювентус.
От 17:00 ч. пространството пред стадиона ще се превърне в зона за игри, забавления и футболни активности, подготвени специално за най-малките фенове. Децата и техните семейства ще имат възможност да се включат в разнообразни занимания и да се насладят на истинска празнична атмосфера преди началото на двубоя.
Всички деца до 14-годишна възраст ще могат да наблюдават мача безплатно.
Националите нямат хубави спомени от черногорците, които станаха член на ФИФА от 2007-ма година. България има само един успех в световна квалификация с 4:1. Има още 4 равенства и 3 успеха за Черна гора. Последният мач между двата отбора беше 2023-та година, когато националите загубиха в европейска квалификация с 1:2.
Съдия на двубоя ще е Янис Пападопулос от Гърция.
Вероятни състави:
България: Даниел Наумов, Иван Турицов, Кристиан Димитров, Мартин Георгиев, Християн Петров, Андриан Краев, Ефе Али, Борислав Цонев, Марин Петков, Георги Русев, Тонислав Йорданов
Черна гора: Даниел Петкович, Стефан Савич, Адам Марушич, Марко Вешович, Игор Вуячич, Марко Янкович, Сеад Хакшабанович, Дритон Камай, Стефан Лончар, Никола Кръстович, Милутин Осмаич
Още от категорията
Виж всички
Националите тренираха на Колежа преди мача с Черна гора