Фратрия спечели Купата на Аматьорската футболна лига за 2024 година. Отборът на Емануел Луканов победи с 2:0 Академик (Свищов) във финала на състезанието, който се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Ибрям Ибрям даде аванс за домакините с точен удар с глава в 17-ата минута.

Никола Борисов удвои в 62-ата минута.

След последния съдийски сигнал Румян Вълков и футболната легенда Бончо Генчев връчиха златните медали на победителите, които накрая триумфираха с купата под звуците на We Are The Champions на Queen.

За Фратрия това беше първи трофей в историята на клуба. Тимът ще има възможност за дубъл, защото може да спечели и Североизточната Трета лига. Тимът така или иначе вече си осигури участие във Втора лига, защото опопент ще е Лудогорец 3, който няма как да влезе във Втора лига. Двубоят между Лудогорец 3 и Фратрия за първото място е в неделя в Разград.