Франция победи Германия с 1:0 в първия мач на двата отбора на Евро 2020. Това беше и последната среща от първите мачове в груповата фаза на шампионата. Световните шампиони спечелиха след автогол на Матс Хумелс.

Немците започнаха по-добре мача, но така и не стигнаха до по-чисти голови положения.

Французите вдигнаха оборотите и в рамките на 5 минути създадоха три чисти положения. В 16-та Погба засече с глава центриране от корнер, но топката премина над вратата. Последва и удар на Мбапе, който беше спасен от Нойер.

В 21-та минута подаване на Погба стигна до Ернандес, който центрира в наказателното поле, а Матс Хумел засече топката в собствената си врата - 0:1.

В 24-та минута удар на Кроос от фаул се удари в стената, а по-късно в сходна ситуацията играчът на Реал Мадрид прати топката над вратата.

В 37-та минута Гнабри успя хубаво да предостави топката на Гюндоган от трудна позиция, но халфът отправи удар покрай вратата.

В 52-та минута Рабио беше изведен чудесно сам срещу Нойер и стреля, но нацели гредата.

В 54-та минута центриране на Госенс достигна до Серж Гнабри, който отправи удар, но топката премина над вратата.

В 67-та минута Погба намери Мбапе, който по страхотен начин реализира, но голът беше отменен заради засада.

В 85-та минута Франция поведе с 2:0 Мбапе беше изведен добре суна към Бензема, който успя да реализира, но след ВАР голът беше отменен заради засада.

След първите мачове в групата Португалия и Франция с по три точки, а Германия и Унгария са без точка.

В събота Германия играе с Португалия, Франция с Унгария.