Еспаньол приземи Лудогорец, след като го победи с 1:0 в Разград в мач от група H на Лига Европа. Испанският тим вкара ранен гол и в голяма част от времето контролираше мача, като тактически успня да надиграе българския шампион. Лудогорец така и не успя да се справи с високата преса на гостите, които бяха без дузина титуляри. Орлите също бяха лишени от някои от най-класните си играчи като Кешерю, Горалски, Ренан и Григоре.

В 13-ата минута Еспаньол откри резултата. При една изчистена топка защитата на домакините не се ориентира добре, Кампусано взе топката и стреля покрай Пламен Илиев. След гола футболистите на Лудогорец опитаха натиск, но грешаха в последния пас.

През втората част испанците отново владееха положението, като успяваа да държат далеч от вратата си играчите на Лудогорец. Все пак в 71-та минута Антон Недялков можеше да изравни след отлична атака отляво, но стреля над гредата. След това и Чибота пропусна. В края Хави Гарсия от Еспаньол бе изгонен, но и това не помогна на домакините.

Това бе първа загуба на родния първенец в турнира след двете гръмки победи срещу ЦСКА Москва и Ференцварош. поражението бе първо и за Станислав Генчев начело на тима, след 9 поредни победи на домашна сцена и в Европа. С този успех Еспаньол измести орлите от върха на класирането, като вече има 7 точки, а Лудогорец - 6.

ЛУДОГОРЕЦ 0:1 ЕСПАНЬОЛ

0:1 Кампусано (13)

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 3. Недялков, 90. Форстър, 30. Моци, 4. Сисиньо, 25. Баджи, 12. Анисе, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 13. Чибота

ЕСПАНЬОЛ: 13. Д. Лопес, 6. Л. Лопес, 7. Ву, 8. Итураспе, 14. Мелендо, 16. Х. Лопес, 17. Вила, 18. Коршия, 20. Еспиноса, 23. Гранеро, 31. Кампусано

Стадион: “Лудогорец Арена”, Разград

Съдия: Алияр Агайев (Азербайджан)