Датският халф Кристиан Ериксен, който поучи инфаркт през миналото лято по време на Европейското първенство, вкара първия си гол за клубен отбор от близо година. Датчанинът се разписа при изненадващия успех с 4:1 на Брентфорд срещу Челси в Лондон.

Последният гол за клубен отбор на Ериксен беше през май 2021г., когато Интер спечели с 5:1 над Удинезе. В паузата за националните отбори Ериксен се разписа при завръщането си за Дания срещу отборите на Сърбия и Нидерландия.

След нулево първо полувреме Антонио Рюдигер откри за Челси още в първите секунди на второто полувреме.

Виталий Янелт изравни, а именно Кристиан Ериксен направи пълния обрат за Брентфорд в 54-та минута.

Отново Янелт реализира в 60-та минута, крайния резултат оформи Йан Уиса в 87-та минута.

Така Челси е на третото място с 59 точки, Арсенал е четвърти с 54, но и с мач по-малко.

Брентфорд е на 14-о място с 33 точки и все по-уверено върви към спасение.

За Челси в сряда предстои първи мач срещу Реал Мадрид в четвъртфиналите на Шампионската лига. Двубоят е в Лондон.