Голяма драма с доста промени и обрати беляза последния кръг в битката за оцеляване в родния елит. След него Пирин изпадна, Ботев Враца ще играе бараж, а Хебър си осигури място в Първа лига и през новия сезон.

В София Локо София победи с 1:0 Пирин и прати тима във Втора лига.

Валентин Николов вкара единствения гол в 82-та минута, а това се оказа фатално за отбора от Благоевград, който изпадна заедно с Етър.

Във Враца местният Ботев победи Берое с 1:0 и поне за момента запази елитния си статут.

Даниел Генов в 17-та минута вкара ценния гол за домакините, които ще отидат на бараж за оставане срещу третия от Втора лига - Марек. Двубоят ще е на неутрален терен на 30 май.

В Пазарджик Хебър се спаси, след като победи Етър с 2:1.

Мартин Моран откри за гостите в края на първата част. Хебър обаче направи пълен обрат през втората част Жоао Сеско в 47-та минута изравни, а Шейк Диаманка в 65-та направи пълния обрат. В 85-та миунта Атанас Кабов вкара за 3:1 и спаси тима от Пазарджик.