Челси е новият шампион в Шампионската лига. Лондончани победиха с 1:0 във финала в Порто срещу Манчестър Сити. Единственият гол вкара Кай Хаверц в 42-та минута.

В 14-та минута пред Тимо Вернер се отвори страхотно положение, но ударът му беше спасен от Едерсон.

В 28-та минута удар Фодън беше блокиран от играч на Челси.

В 35-та минута Тиаго Силва се контузи и беше заменен принудително от Кристенсен.

В 42-та минута Челси откри резултата, Мейсън Маунт пусна страхотен извеждащ пас към Кай Хаверц, който излезе сам срещу Едерсон, първия удар беше спасен, но топката се върна при Хаверц, който на опразненаната врата реализира - 1:0.

В 56-та минута и основен играч на Сити се контузи. При сблъсък между Рюдигер и Де Бройне белгиецът се контузи и беше заменен от Габриел Жесус.

В 60-та минута от Сити поискаха дузпа за игра с ръка на Рийс Джеймс, но след бърз преглед от ВАР такава не беше дадена.

В 73-та минута Пулишич се озова сам срещу Едерсон, но не успя да реализира, след като ударът му премина покрай вратата.

До края на двубоя Сити опита да изравни, но стигна само до едно чисто голово положение чрез Марез, което премина над вратата.