Бразилия и Перу продължават към полуфиналите на Копа Америка.

Домакинът на турнира Бразилия се озори сериозно срещу Чили, но продължава напред в турнира. Бразилците победиха с 1:0.

Лукас Пакета откри резултата в 46-та минута, но само две по-късно Габриел Жесус беше изгонен с директен червен картон и Бразилия доигра мача с 10 човека. В 62-та минута гол на Варгас беше отменен след ВАР заради засада. До края на двубоя Бразилия не допусна попадение и продължава напред в турнира.

Доста драматичен беше четвъртфинала между Перу и Парагвай.

В 11-та минута Густаво Гомез откри резултата за Парагвай, а в 21-а минута отново той си вкара автогол и резултатът беше изравнен.

Джанлука Лападула в 40-та минута отново изведе Перу напред.

До края на полувремето Гомез отново се прояви и този път беше изгонен след втори жълт картон.

В 54-та минута Алонсо Джуниър изравни резултата, а Йошимар Йотун в 80-та минута вкара трети гол за Перу.

Аволос в 90-та минута направи 3:3.

Стигна се до дузпи, при които Перу се наложи с 4:3.

Така Бразилия ще играе именно с Перу в първия полуфинал на Копа Америка. Мачът е на 5 юли.

Тази вечер са другите четвъртфинали Уругвай - Колумбия и Аржентина - Еквадор.