България грабна втора изключително ценна победа в Лигата на нациите. Нашите победиха Норвегия с 1:0 у дома във втория си мач от групата в дивизия С и направиха уверена крачка към първото място, което може да им осигури плейофи за място на европейското през 2020 година. Отново борбата и раздаването, особено след почивката, както и умелата тактика на селекционера Петър Хубчев бяха в основата на успеха, подобно на победата ни срещу Словения в Любляна с 2:1 в четвъртък. Този път обаче имахме и късмет, тъй като норвежците няколко пъти можеха да поведат в резултата. А по отношение на играта ни има доста какво да се желае.

Симеон Славчев се контузи преди мача и нямаше как да играе. Халфът на Ботев Тодор Неделев пък не бе предпочетен от Хубчев сред титулярите. Българите не започнаха добре и определено имаха затруднения срещу бързите и мощни норвежци. Още в 5-та минута защитата ни изпусна Йонсен, който бе изведен сам на 3 метра от вратата. Вратарят Пламен Илиев обаче отрази удара му. Последва страховит удар на Йохансен след едно лошо изчистване, но топката профуча покрай левия страничен стълб. Отново той пропусна, след като бе оставен непокрит и засече центриране отдясно, но коженото кълбо отново мина на сантиметри от гредата.

През първото полувреме нашите не сътвориха почти нищо в атака, но след почивката се събудиха и поведоха при първата си добра атака в 58-та минута. Страхил Попов бе изведен отдясно, центрира и резервата Радослав Василев с глава засече в далечния ъгъл на вратата на викингите. Гостите натиснаха, но нашите удържаха на битката и запазиха крехкия си аванс, а Нордтвайт бе изгонен в 88-та минута, след като набързо си изпроси два жълти картона и Норвегия доигра мача с 10 души. С този успех нашите излизат начело в групата.

БЪЛГАРИЯ - НОРВЕГИЯ 1:0

1:0 Василев (58)

БЪЛГАРИЯ: 23.Пламен Илиев, 2.Страхил Попов, 5.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски, 11.Иван Бандаловски, 7.Георги Костадинов, 20.Мартин Райнов (50.9.Радослав Василев), 19.Кирил Десподов (73-17.Иван Горанов), 18.Галин Иванов, 10.Ивелин Попов, 12.Божидар Краев (82-14.Малинов)

НОРВЕГИЯ: 1.Йорщайн, 14. Елабделауи, 6. Нордтвайт, 3.Айер, 2.Мелинг, 8.Йохансен, 19.Хенриксен, 15.Берге , 11.Елюнуси, 21.Йонсен (46-9.Сьорлот), 7. Кинг

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Попов, Райнов, Йонсен, Хенриксен, Берге, Нордтвайт

ЧЕРВЕН КАРТОН: Нордтвайт (88)

Стадион: "Васил Левски", София

Съдия: Даниел Стефански (Полша)