Ботев започна новия сезон с изненадваща загуба у дома от новака Хебър с 0:1. Двата отбора откриха и новия сезон в efbet Лига, а единственото попадение реализира Цветелин Тонев в 77-та минута.

"Канарчетата" бяха без седем от играчите си, които отсъстваха заради контузии и наказания.

В 14-та минута Октай Хамдиев беше изведен в наказателното поле и стреля, но Ханкич спаси.

В 19-та минута Димитър Тонев беше изведен добре, но ударът му беше спасен от Дебърлиев, но беше отсъдена и засада на халфа на Ботев.

В 30-та минута удар на Пунчец с глава премина над вратата.

В 32-та минута последва и изстрел на Емануел Току, който беше спасен от Дебърлиев.

В 36-та минута последва още един точен удар за Ботев, Виктор Генев стреля с глава, но отново вратарят на гостите спаси.

Николай Минков пробва удар в 59-та минута, но той беше слаб и Дебърлиев улови.

В 61-та минута Ботев стигна до най-чистото си положение в мача, Току се измъкна добре и навлезе в наказателното поле, но ударът му беше спасен отново от Дебърлиев.

В 74-та минута Бароан беше изведен добре стреля, топката се удари в гредата и отиде при Току, който реализира, но голът беше отменен заради засада на Бароан.

В 77-та минута Хебър успя да открие резултата, след изпълнение на фаул, Па Конате изчисти с глава, но топката попадна право на волето на юношата на Ботев Цветелин  Тонев, който от границата на наказателното поле успя да реализира - 0:1.

В 83-та минута удар на Кнежевич премина над вратата.

Така бронзовият медалист от миналия сезон стартира с шокираща загуба още на старта.

Следващият мач на Ботев е на 15 юли - гостуване на Ботев Враца.

Ботев: Хидайет Ханкич, Па Конате, Виктор Генев, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертъм, Николай Минков (Бисер Бонев 83 мин.), Точукву Нади (Самуел Акере 86 мин.), Димитър Тонев, Дилан Мертенс (Лъчезар Балтанов 90 мин.), Емануел Току, Антоан Бароан

Хебър: Петър Дебърлиев, Ивайлов Михайлов (Тодор Чаворски 64 мин.), Пламер Крумов, Корнел Осира, Георги Търтов, Цветелин Тонев, Боян Кнежевич, Олекси Лобов, Октай Хамдиев (Мауро Серкейра 90 мин.), Емануил Манев, Ивайло Михайлов