Бившият старши треньор на Ботев, Левски и националния отбор на България Станимир Стоилов записа нов забележителен успех в кариерата си. Той грабна 4-та поредна титла с неговия тим Астана в шампионата на Казахстан. За Мъри това е общо шести шампионски трофей като треньор след двата му с Левски през 2006 и 2007 година. В двубой от последния, 34-ти кръг Астана победи като домакин Акжайик с 2:0. Първото попадение в срещата падна в 51-вата минута, когато точен бе Жуниор Кабананга, а второто дойде в последните секунди на добавеното време, като отново бе дело на конгоанския таран.

С успеха Астана събра 79 точки, с 1 повече от тима на Кайрат Алмати, който остана на втора позиция. В последния кръг Кайрат се наложи с 3:2 над Актобе. Тимът на Кайсар Кизилорда, воден от Стойчо Младенов, стигна до успех с 1:0 като гост над Тараз след гол на Дмитри Евстигнеев в 58-мата минута. Така Кайсар събра 42 точки и завършва първенството на шесто място.