Бившият играч на Ботев Густаво Афонсо помогна на своя отбор португалския Бовища да стигне до равенство - 2:2 срещу гранда Бенфика в среща от португалския елит.

Бенфика стартира ударно и след попадения на Таарабт в 21-та и Грималдо в 30-та минути. В 35-та гол на Евертон беше отменен.

В 74-та минута Муса подаде с пета към Густаво Афонсо и бившият играч на Ботев вкара хубаво попълнения от границата на наказателното поле за 1:2.

В 80-та минута друг бивш играч, който играе по българските терени - Гаюс Макута, който беше в Берое изравни за 2:2 след много хубаво изпълнение.

Любопитно е, че Афонсо се разписва за втори път през този сезон срещу Бенфика. Бразилецът вкара при загубата на Боавища в Лисабон с 1:3.

С това равенство Бенфика остана на третото място с 51 точки, а Боавища е на 12-то място с 22 точки, но само на три от зоната на изпадащите, която започва с 16-ия Морейрензе.