Новият старши треньор на Берое Димитър Димитров – Херо дебютира с убедителна победа. Неговият тим разби с 4:0 гостуващия Ботев (Враца) в първия мач от 14-ия кръг в efbet Лига. Заралии бяха пълни господари през всичките 90 минути и заслужено се поздравиха с крайния успех, а гостите с почти нищо не затрудниха съперниците си.

Ибрахима Конте откри резултата още в петата минута, когато се възползва от подарък на Апостол Попов, върнал нескопосано към вратаря. Отново той направи 2:0 в 47-ата минута, когато засече центриране на Василев отляво. Малко след това Минчев тресна горната греда. Мартин Камбуров направи 3:0 от дузпа в 67-ата минута. 120 секунди преди края на редовното време резервата Зоран Йосипович се разписа за 4:0, след като вратарят отрази първия му удар, но бе безпомощен при добавката.