Карим Бензема изхвърли ПСЖ от осминафиналите в Шампионската лига след хеттрик за 17 минути. Реал Мадрид успя да победи с 3:1, а и трите гола за мадричани вкара именно Бензема. Първата среща в Париж завърши при 1:0 за ПСЖ и след общ резултат 3:2 Реал Мадрид продължава към четвъртфиналите.

В 39-та минута Неймар успя да изведе Килиан Мбапе, който откри резултата за парижани.

През второто полувреме обаче Карим Бензема направи хеттрик и изхвърли парижани. В 61-та минута Донарума сгреши, след като беше притиснат от Бензема топката отиде при Винисиус, който веднага подаде към Бензема и той изравни - 1:1.

В 76-та минута отново Бензема реализира, след като получи страхотен пас от Модрич в наказателното поле и не остави шанс на Донарума, след като имаше и рикошет в Маркиньос.

Директно в следващата атака Бензема направи хеттрик, след като Маркиньос се опита да изчисти топката след атака на Винисиус, но бразилецът предостави топката на френския нападател, който с хубав изстрел вкара за 3:1.

Така с общ резултат 3:2 Реал Мадрид се класира към четвъртфиналите и очаква следващия си съперник.

В другия осминафинал Манчестър Сити и Спортинг Лисабон завършиха 0:0.

В 47-та минута беше отменен гол на Габриел Жесус.

В първия мач в Лисабон Сити победи с 5:0 и продължава към четвъртфиналите.

Реал Мадрид и Манчестър Сити се присъединиха към Ливърпул и Байерн Мюнхен в четвъртфиналите в Шампионската лига.

Следващата седмица ще станат ясни и останалите четири четвъртфиналисти.