Барселона спечели женската Шампионска лига по футбол, след като не остави шансове на Челси във финала. Финалът се игра в шведския град Гьотеборг, а Барса победи с 4:0.

Още в 1-ата минута Барселона излезе напред в резултата благодарение на автогол на Мелани Лепулс. До края на първата част състезателките от Барса вкараха още три гола чрез Алексия Путелас от дузпа в 14-та минута, Ейтана Бонмати в 21-та минута и Каролин Греъм-Хансен в 36-та минута.

Това е първи трофей в Шампионската лига за женския отбор на Барселона, който има един загубен финал от 2019-а година. За Челси това беше първи финал в историята на клуба в най-силния европейски клубен турнир при жените. Освен това Барселона стана и първият отбор, който печели Шампионската лига и при мъжете и при жените.

Любопитно е, че през този сезон и мъжкият тим на Челси се класира на финал срещу Манчестър Сити. Двубоят е на 29 май в Порто, Португалия.