Барселона сътвори истинска класика в поредното Ел Класико в Испания. Каталунците отнесоха големия съперник Реал Мадрид с категоричното 3:0 на "Сантиаго Бернабеу" в двубой от 17-ия кръг на Примера дивизион. С победата каталунският тим взе убийствена преднина от 14 точки пред шампиона, който има мач по-малко. Първото полувреме мина под диктовката на домакините, но завърши без попадения. След почивката Луис Суарес (54), Лионел Меси (64 - дузпа) и Алейш Видал (90+3) огорчиха Белия балет. Реал игра в последния половин час с човек по-малко след заслужен червен картон на Даниел Карвахал.

Барселона записа исторически трети пореден триумф на "Бернабеу", нещо невиждано в съперничеството на двата колоса. Лео Меси пък реализира 25-ия си гол срещу Реал, увеличавайки още повече разликата втория по голове Алфредо ди Стефано (18). Попадението бе под номер 526 за Меси за каталунците, с което аржентинецът изпревари Герд Мюлер, който има 525 гола за Байерн (Мюнхен). Световният рекорд принадлежи на Краля Пеле, който има 643 гола за бразилския Сантос.