България загуби с 0:1 от Русия втората си контрола срещу участник на Евро 2020. В Москва националите направиха не лош мач, но след дузпа в 83-та минута домакините стигнаха до победата.

В 4-та минута Момчил Цветанов не успя да се възползва от разбъркване в наказателното поле и вратаря изби, топката достигна до Янков, но той не успя да уцели вратата.

В 9-та минута Малинов се контузи и беше принудително заменен от Петър Витанов.

В 35-та минута Русия вкара чрез Караваев, но попадението беше отменено заради засада.

В 74-та минута Георгиев спаси удар на Жирков.

В 83-та минута Антон фаулира Миранчук в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Александър Соболев застана зад топката и вкара победния гол за руснаците - 1:0.

В добавеното време Мостовой беше изведен сам срещу Георгиев, но топката премина в аут.

Десподов стреля от фаул в последните секунди, но ударът му премина покрай вратата.

На 8 юни България играе срещу Франция последната си от трите поредни контроли срещу участниците от Евро 2020. В първата във вторник България направи 1:1 срещу Словакия.

България: Иван Караджов (Георги Георгиев 46 мин.), Андреа Христов, Петко Христов, Валентин Антов, Бирсент Карагарен (Иван Турицов 78 мин.), Ивайло Чочев, Кристиян Малинов, Доминик Янков (Антонио Вутов 62 мин.), Момчил Цветанов, Кирил Десподов, Андрей Гълъбинов (Атанас Илиев 57 мин.)

Русия: Шунин, Жирков, Кудряшов, Джикия, Караваев, Баринов, Оздоев, Зобнин, Головин, Йонов, Дзюба