Юношеският национален отбор до 17 години се класира за Елитния кръг за класиране на Евро 2022. Националите записаха втори пореден успех, след като победиха домакина на квалификацията Сърбия с 2:0. Преди това националите се справиха и с Хърватия с 1:0.

Така мач преди края на пресявките националите си осигуриха класиране на Елитния кръг. Момчетата на Йордан Петков ще играят в последния мач срещу Лихтенщайн.

През пролетта на 2022 г. България U17 ще се бори за класиране на финалите на Евро 2022 в тази възрастова категория, домакин на който е Израел.

В 60-та минута Роберто Райчев откри резултата след асистенция на Митков, а 10 минути по-късно Чунг Нгуен До подаде към Асен Митков, който покачи на 2:0.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 7. Захари Атанасов, 6. Мартин Георгиев, 5. Росен Маринов, 14. Симеон Василев, 18. Чунг Нгуен До, 20. Неджиб Хаджа, 9. Роберто Райчев (80 – 17. Константин Павлов), 8. Антоан Стоянов, 11. Борислав Маринов (77 – 19. Петър Кирев), 10. Асен Митков (90 – 2. Михаил Цонев).