Юношеският национален отбор до 17 години изпусна страхотна възможност да се класира директно за Европейското първенство до 17 години. Националите направиха 2:2 в последния си мач в елитния кръг за класиране на шампионата. Българите поведоха с 2:0 на полувремето, но през втората част допуснаха обрат.

Първият гол падна в 13-а минута, когато Роберто Райчев откри резултата.

В 41-та минута Райчев вкара втория си гол в мача и момчетата на Йордан Петков вече се виждаха на Европейското.

През втората част Вата в 61-та минута намали, а Къртис в 75-та минута изравни за крайното 2:2.

Националите завършиха на второто място в групата си с 4 точки. Португалия спечели групата с пълен актив от 9 точки и се класира за шампионата. Финландия завърши на трета позиция с три точки, а Ейре е на последното място с една точка и двата отбора със сигурност отпадат.

България е с голова разлика 4:4 и с 4 точки и трябва да се надява поне един отбор да е с по-лоши показатели. За първенството освен победителите в осемте групи се класират и седем от най-добрите втори отбори. Отпада само вторият отбор с най-лоши показатели.

България U17: Божев, Атанасов, Георгиев, Маринов, Цонев, Нгуен До, Стоянов, Митков, Райчев, Кирев, Маринов

Ейре U17: Дохърти, Савшак, Хефернан, Къртис, Хейл, Тете, Феризай, Макманъс, Зефи, Блоксам, О’Махони