Един от фаворитите в Копа Америка Аржентина не успя да победи на старта на надпреварата. Тимът направи 1:1 с Чили.

Звездата на гаучосите Лионел Меси откри в 33-та минута, но в 57-та Чили получи правото да изпълни дузпа. Артуро Видал застана зад топката, но пропусна наказателния удар, при добавката Едуардо Варгас успя да вкара и изравни резултата.

В другия мач от групата Парагвай победи с 3:1 Боливия.

Сааведра откри в 10-та минута за боливийците, но Куелар в добавеното време беше изгонен след втори жълт картон и отборът остана с 10 човека.

Каку в 62-та минута изравни, а Ромеро в 65-та направи пълен обрат за парагвайците. Отново Ромеро в 80-та оформи крайния резултат.

След първите мачове в групата Парагвай води с три точки, Аржентина и Чили са с по една, а Боливия е без спечелена точка. Без точка е и Уругвай, но урусите още не са играли на Копа Америка.