Арсенал взе своето и се класира за 1/4 финалите в Лига Европа. Топчиите сразиха Милан с 3:1 на реванша на Емирейтс и с общ резултат 5:1 продължават напред. Сблъсъкът основателно бе сочен като гвоздеят на осминафиналите, но класата на лондончани се оказа по-голяма. В интерес на истината обаче спорни съдийски отсъждания спомогнаха за успеха на английския тим на реванша.

Началото бе за Милан, който можеше да открие още в 1-та минута. Борини изведе Андре Силва, който стреля покрай близката греда от отлична позиция. Все пак Хакан Чалханоглу изведе гостите напред в резултата в 36-ата минута с хирургически точен далечен изстрел, пронизал долния ляв ъгъл на вратата. Само 3 минути по-късно реферът Йонас Ериксон даде спорна дузпа за домакините, след като левият бек на Милан Рикардо Родригес докосна с ръка Уелбек и той се строполи на земята. Потърпевшият бе точен и върна равенството. Минута след това реферът не видя дузпа за Милан за игра с ръка на резервата Чембърс.

През второто полувреме съпротивителните сили на гостите постепенно отслабваха и артилеристите се възползваха. В 71-та минута Гранит Джака стреля отдалеч, вратарят Донарума не реагира добре и топката се оплете в мрежата му. В 86-ата минута Уелбек вкара втория си гол в мача. Джак Уилшир бе изведен отляво и центрира отлично към Аарън Рамзи, който стреля с глава, Донарума спаси, но бившият нападател на Манчестър Юн бе безпогрешен при добавката - 3:1 за Арсенал.