Арда Кърджали ще играе за исторически първи път в европейските клубни турнири. Тимът победи с 1:0 Черно море в баража за евротурнирите, които се игра в Кърджали.

В 18-та минута Арда откри резултата. Тонислав Йорданов центрира чудесно в наказателното поле към Иван Коконов, който успя да засече топката за 1:0.

В 74-та минута Цветомир Панов беше изгонен след втори жълт картон, а Арда получи дузпа, която Тонислав Йорданов пропусна.

Арда също остана с 10 човека, след като в добавеното време Алекс Петков беше изгонен също след втори жълт картон. Въпреки това домакините не допуснаха да вкарат гол и написаха нова страницата в историята на клуба.

Арда стартира от втория предварителен кръг в Лигата на конференциите. Жребият е на 16 юни.