Англия ще играе срещу Дания във втория полуфинал на Евро 2020. Победителят ще срещне на финала Италия, която победи снощи Испания след изпълнения на дузпи в първия полуфинал.

Англичаните са единственият отбор от полуфиналистите, които никога не са печелили трофея и на се играли финала. Затова всичко освен успех на Англия ще се счита за пълен провали. Трите лъва са и домакини на двубоя на "Уембли".

Англия стартира в груповата фаза с три победи от три мача, а след това отстрани Германия с 2:0, слагайки край на серия от 55 години без успех срещу немците на голям футболен форум. След това на четвъртфиналите момчетата на Гарет Саутгейт победиха с 4:0 Украйна.

Дания, която е шампион от 1992г. за втори път след 1992г. достигна до полуфинал на европейско първенството. Въпреки шока с Кристиан Ериксен и лошото начало Дания достигна до полуфинала, след като постигна една победа в групите. На четвъртфиналите беше победен Уелс с 4:0, а на четвъртфиналите датчаните отстраниха и Чехия с 2:1.

Мачът е тази вечер от 22:00ч. на "Уембли".