ЦСКА грабна шокираща победа с 2:1 срещу шампиона Лудогорец насред Разград в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Това бяха първи три точки за червените като гости на орлите, с които столичани се доближиха на само две точки от първото място, заемано от разградчани. Домакините откриха резултата чрез Густаво Кампаняро в 49-ата минута. Марселиньо получи пас на левия фланг, изчака малко и изведе великолепно Густаво Кампаняро, който овладя добре топката и след шут с левия крак от близка дистанция не остави шанс на Черниаускас. Радостта на Лудогорец не трая дълго. 58-ата минута Фернандо Каранга изравни с глава след центриране на Тиаго отляво.

В 68-ата минута Каранга получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Моци. Фаулът не бе груб, но преди това бразилецът бе извършил 3-4 нарушения, но наставникът на гостите Стамен Белчев не го смени и в крайна сметка червените останаха с 10 човека. Само три минути по-късно ЦСКА-София вкара втори гол. Автор на попадението стана Кевин Меркадо, разписал се с шут по земя от двайсетина метра. До края червените удържаха щурма на Лудогорец и засилиха още повече интригата за първото място през този сезон.