Сушата за Ботев на Герена продължава. Жълто-черните продължават да нямат победа срещу Левски в София вече 22 години, след като загубиха гостуването си в третия кръг на efbet Лига с 1:3. Сините се върнаха пред родна публика с хубава победа – това бе първият им мач на Герена този сезон в елита след две гостувания в началото и празни трибуни поради наказание в Лига Европа. Двата отбора изиграха открит и зрелищен мача с хубави комбинации и положения пред двете врати. Все пак домакините бяха по-активният отбор и заслужено спечелиха, макар и с малко помощ от реферите.

Още в началото Кристиян Димитров бе повален в пеналта от халфа на Левски Мартин Райнов, но реферът не видя дузпа. В 10-тата минута Мариани откри за сините с далечен шут, който рикошира в крака на Лъчо Балтанов и прехвърли вратаря. Последваха два пропуска на новото попълнение на Ботев Тейлон. Най-напред той бе изведен от Неделев сам срещу вратаря, но стреля встрани, след това не можа да засече една топка отблизо. Все пак в самия край на първото полувреме Ботев успя да изравни. Еберт Кардосо вкара с невероятно изпълнение от границата на наказателното поле, след като Тайлон му свали топката и той от ждроб я направи неспасяема за Миятович за 1:1.

В 51-ата минута Мариани вкара втори гол за Левски. Той се разписа от пряк свободен удар за нарушение срещу Паулиньо, което бе много спорно. Поледва пропуск за Левски на Станислав Иванов, който излезе сам срещу вратаря, но Аргилашки спаси удара му. След това пък шут на Марко Перван мина на сантиметри от гредата. Шут на нападателя на Левски Станислав Ангелов разтресе гредата.  Така се стигна до 79-ата минута, когато сините разиграха отлична многоходова акция отляво, Костов изведе технично Иван Горанов и защитникът оформи крайното 3:1.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:1

1:0 Мариани (10)

1:1 Кардосо (45)

2:1 Мариани (51)

3:1 Горанов (80)

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов, Паулиньо, Давиде Мариани, Дени Алар

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Георги Аргилашки, Еберт Кардосо, Димитър Пиргов, Кристиян Димитров, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнхем, Александър Тонев, Тодор Неделев, Кристиан Добрев, Тайлон