Славия и Ботев играят при 2:1 на стадиона в Овча Купел в последния мач от сезона на футболния ни елит, който ще определ и последния ни участник в евротурнирите. Ботев започна по-активно, но първата по-опасна ситуация бе за Славия, който постепенно изравни играта. В 12-ата минута Филип Кръстев проби през центъра, но бе фаулиран пред пеналта от Перейра. Бившото канарче Милен Гамаков стреля опасно, но топката профуча край гредата. 5 минути по-късно Ботев пропусна златна възможност да открие след подарък на Славия. Отбраната на белите сгреши и топката попадна у Александър Тонев, който от отлична позиция стреля встрани от вратата. След това предпазливостта започна да взема връх и мачът заспа, а реферите спряха две атаки на Ботев с много спорни засади. Така се стигна до 41-та минута, когато Радослав Кирилов проби отлично отляво и върна към Карабельов, който засече в мрежата - 1:0 за Славия.

След почивката Ботев натисна. В 51-та минутажълто-черните пропуснаха добра възможност за изравняване. Те разиграха хубава атака отляво, Марин изведе Александър Тонев, който центрира, Вутов не успя да засече, топката попадна у Бурбано, но ударът му бе блокиран от защитник на Славия. Малко след това Станислав Шопов центрира, Вутов стреля с глава,но Стергиакис улови. Домакините успяха да накъсат играта и не позволиха на пловдивани сериозно да застрашат вратата им с изключение на два удара на Неделев от пряк свободни удари - първият преминал покрай вратата, вторият - уловен от вратаря. В 84-та минута Ивайло Димитров вкара втори гол за белите с точен удар от фаул. В 87-та минута обаче резервата на Ботев Андерсон върна интригата, след като засече точно с глава центриране на Александър Тонев отдясно. Минута преди края на редовното време Перейра се нахвърли на фаулиралия го Карабельов и реферът го изгони.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1

1:0 Карабельов 41

2:0 Ив. Димитров 84

2:1 Андерсон 87

СЛАВИЯ: Антонис Стергиакис, Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Венцислав Бенгюзов, Георги Йомов, Янис Карабельов, Филип Кръстев, Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков;
Старши треньор: З. Загорчич

БОТЕВ: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Фабио Бурбано, Тодор Неделев, Станислав Шопов, Александър Тонев, Антонио Вутов
Старши треньор: Ф. Спасов