Ботев продължава великолепната си серия и грабна пета поредна победа в шампионата на efbet Лига. Жълто-черните изиграха отличен мач и сразиха гостуващия Берое с 3:1 в Битката за Тракия. Така канарчетата се изравниха по точки с тима от Стара Загора на осмото място в класирането. Отборът на Ферарио Спасов вкара ранен гол, след което заложи на контраатаки и след почивката окончателно довърши съперник, въпреки изравнителното попадение на гостите в края на първата част. За пръв път от завръщането си в елита пловдивският тим прави серия от 5 поредни победи в първенството.

Още в 10-тата минута Ботев поведе с гол шедьовър на Неделев. Младият вратар на Берое Иван Гошев, който замени контузилият се преди мача Душан Перниш, сгреши фатално при едно връщане към него. Той подаде право в краката на Неделев, който копна топката с левия крак и прехвърли стаража на заралии. Макар и не толкова ефектно, попадението напомни на онова, което Неделев вкара на Локо на Лаута точно преди година - с прехвърлящ удар от центъра. Берое се опита да натисне и Еуженио и удар на Бригидо, профучал покрай гредата създадоха смут в отбраната на домакините. От другаа страна пък Лйъчо Балтано можеше да вкара втори гол, но ударът му след пробив на Филипов отдясно мина покрай гредата. В 44-та минута Берое все пак успя да изравни. След корнер отляво Кристиян Димитров изби с глава право в краката на Александър Цветков, който с мощен шут опъна мрежата през куп от играчи.

Ботев бързо навакса пропуснатото след почивката. В 54-та минута влезлият Виана отклони с глава към Тонев, който напредна отляво и стреля покрай вратаря за 2:1. 8 минути по-късно канарчетата разиграха образцова контра, при която младият Станислва Шопов дриблира през половината терен, намери Неделев отдясно, халфът финтира защитник и стреля техничко към далечния ъгъл. Топката се отклони в гредата, а Шопов я довкара в мрежата. Това бе първи гол за Ботев в официален мач за 17-годишната надежда на канарчетата. Последва и пропуск на Балтанов, чийто силен шут бе спасен от Гошев. Към края на мача Берое остана с 10 души, след като Педро Еуженио бе изгонен за втори жълт картон.

Към края на първото полувреме на стадиона в Коматево пристигна боксьорът Тервел Пулев, който другаа събота ще играе в Колодрума мач за междуконтиненталната титла на WBA срещу американеца Дешон Уебстър. Тервел получи фланелка на Ботев и я облече под бурните овации на феновете.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ 3:1
1:0 Неделев (10)
1:1 Цветков (44)
2:1 А. Тонев (54)
3:1 Шопов (62)

БОТЕВ: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Тодор Неделев, Александър Тонев, Антонио Вутов;

БЕРОЕ: Иван Гошев, Алексадър Цветков, Мартин Камбуров, Иван Бандаловски, Яя Меледже, Ибрахима Конте, Александър Василев, Георги Ангелов, Рубен Бригидо, Ахмед Тоуба, Педро Еуженио;

СЪДИЯ: Ивайло Стоянов