Тодор Неделев изригна с гениален хеттрик – негов първи за Ботев. Халфът на канарчетата наниза три ювелирни попадения в рамките само на двайсетина минути преди почивката, с които жълто-черните водят с 3:0 на Витоша Бистрица на полувремето. Домакините останаха с 10 души в края на първата част, когато Пиргов получи директен червен картон за спорно нарушение срещу откъсналия се сам Наско Милев.

В 24-та минута Густафо Афонсо проби отляво и центрира към далечната греда. Непокритият Неделев овладя и майсторски фалцов удар с левачката прониза горния десен ъгъл. Малко след това канарите разиграха комбинация отдясно, Неделев получи  пред пеналта и премерен до сантиметри шут в десния ъгъл за втори път матира гостите. След червения картон звездата на канарчетата вкара страхотен гол от фаул за 3:0. Междувременно в началото Стивън Петков пропусна чисто положение, след като стреля в аут, останал сам срещу вратаря, а Вутов не успя да реализира след майсторски пас на Неделев. Серкан Юсеин получи травма на загрявката и на негово място излезе Васил Шопов.

БОТЕВ (ПД) - ВИТОША 3:0

1:0 Неделев (24)

2:0 Неделев (31)

3:0 Неделев (45)

БОТЕВ ПД (4-1-4-1): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Йордан Минев, Васил Шопов, Лъчезар Балтанов, Антонио Вутов, Тодор Неделев, Густаво Афонсо, Стивън Петков

Старши треньор: Н. Киров

ВИТОША (4-2-3-1): Николай Георгиев, Тодор Гочев, Кристиан Узунов, Румен Гьонов, Кристиян Кочилов, Четих Садула, Лъчезар Котев, Иван Вълчанов, Ивайло Лазаров, Наско Милев, Михаил Милчев

Старши треньор: Р. Кирилов