Ботев започна ударно за Купата и ще гостува на Славия в осминафиналите

Пловдивчани победиха с 3:0 като гост Черноморец Балчик

25.11.2022 14:30 1399 0

Ботев записа класическа победа с 3:0 при гостуването си на Черноморец Балчик в 1/16 финалите в турнира за Купата на България. Елвис Ману вкара на два пъти, а Дилан Мертенс оформи крайния резултат. В следващия кръг Ботев ще играе срещу Славия в София.

Още във втората минута Ботев поведе в резултата. Елвис Ману беше оставен на чиста позиция и без проблем реализира за 0:1.

В 23-та минута Антоан Бароан центрира страхотно към Елвис Ману, който засече с глава и удвои преднината на "канарчетата" - 0:2.

Малко по-късно последва удар и на Па Конате, но той беше спасен.

В 50-та минута Ману можеше да вкара и хеттрик, но не успя.

Тотев стреля от фаул, но изстрелът му премина над вратата, а това беше и най-чистото положение пред домакините.

В 68-та минута Ботев реши всичко с трети гол, Дилан Мертенс стреля от дъгата на пеналта и не остави никакъв шанс на Иван Иванов за 0:3.

Така Ботев се класира за осминафиналите, където ще се изправи срещу Славия. Мачът е следващата събота на стадион "Славия" в София.

Черноморец Балчик: Иван Иванов, Йордан Радев, Даниел Георгиев, Kристиян Бешев, Вилиян Денчев, Радослав Златев, Джорджио Димитров, Мохамед На Нбаче, Теодор Тотев, Габриел Вулкано, Алек Наков

Ботев: Хидайет Ханкич, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертъм, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Па Конате, Емануел Току, Точувку Нади, Реда Рабей, Антоан Бароан, Елвис Ману