Ботев загуби последния си мач за 2018 година. Жълто-черните отстъпиха като гости на ЦСКА с 2:1 в мач, който се превърна в нещо средно между хокей на лед, кърлинг, фигурно пързаляне и ски алпийски дисциплини. Двубоят бе пред отлагане заради силния снеговалеж, но теренът бе що-годе почистен и отговорните лица постановиха срещата да започне със закъснение. А теренът на стадион „Българска армия“ спокойно можеше да съперници на ски пистите в Банско. При тези условия цяло щастие беше, че само трима души се контузиха – Минев от Ботев и Пинто и голмайсторът Али Соу от домакините. За футбол трудно можеше да се говори, но чест прави на канарчетата, че не се отказаха при 0:2 на почивката, играха мъжки през втората част, върнаха едно попадение и бяха близо до изравняването.

В 14-ата минута домакините откриха резултата не и без сериозна доза шанс. Десподов центрира отдясно по земя, топката отиваше в краката на Димитров, който без проблем щеше да изчисти. Тогава обаче топката отскочи от неизчистена снежна буца, прехвърли защитника и попадна точно на главата на Али Соу, за когото не бе проблем да реализира за 1:0. В 28-ата минута Десподов проби през центъра и пусна великолепно към Али Соу, който останал очи в очи с Кайзер, копна топката над вратаря за 2:0.

След почивката Ботев заигра по-добре. В 68-ата минута. Васил Шопов намери непокрития Филипов, който центрира отлично отдясно към Серкан Юсеин и халфът вкара с глава за 2:1. В края на мача Ботев вкара втори гол чрез Стивън Петков, но попадението правилно бе отменено поради засада на Балтанов преди това.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1

1:0 Али Соу 14

2:0 Али Соу 28

2:1 Серкан Юсеин 68

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 11. Манолев, 15. Малинов, 19. Десподов, 20. Тиаго,  22. Али Соу, 26. Антов

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 2. Перейра, 5. Димитров, 28. Филипов, 23. Минев, 10. Серкан, 17. Балтанов, 8. Неделев, 16. В. Шопов, 39. Вутов, 20. Петков