Без осем титуляри отборът на Ботев загуби от втородивизионния Монтана с 1:0 в поредната си контрола от лагера в Алания, Турция.  Старши треньорът Николай Киров реши да даде почивка на основните и играчи и даде възможност за изява на резервите и младите играчи в тима, като отборът завърши мача с шестима юноши.

През първата част играта се водеше предимно в центъра на терена без почти никакви интересни ситуации пред двете врати. Малко след почивката Ботев имаше възможност да открие резултата. След комбинация между Шопов и Калчев, последният пусна по земя към Здравко Жилов в наказателното поле, който от 10-12 метра шутира без забавяне, но вратарят на Монтана реагира добре и спаси. В 57-та минута вратарят на канарчетата Даниел Кайзер спаси сигурен гол, след като нападател на Монтана излезе сам срещу него и опита да го прехвърли, но стражът реагира добре.  Последваха удари на Жилов и Серкан Юсеин, които не поразиха целта. Така се стигна до 76-та минута, когато Тодор Колев откри резултата с техничен диагонален удар в левия ъгъл на вратата на Ботев.

В края Ботев изпусна две възможности да изравни, но опитите за прехвърлящи удари на Марин и Серкан Юсеин не успяха.